КАРАНТИН НА КРУЗЕРУ КВИН МЕРИ 2: Скоро 250 људи заражено норовирусом
ЗБОГ инфекције норовирусом на луксузном крузеру Квин Мери 2 који је пловио од Саутемптона у Енглеској, преко Њујорка и Кариба назад до Енглеске, разболела су се 224 путника и 17 чланова посаде, саопштио је ове недеље амерички Центар за контролу болести (ЦДЦ).
Фото: Профимедиа
-Норовирус је веома заразан, изазива озбиљне стомачне тегобе и колоквијално се назива стомачни грип, саопштено је из ЦДЦ, преноси Еј-Би-Си (АБЦ) Њуз.
Избијање епидемије норовируса на луксузном крузеру Квин Мери 2 пријављено је ЦДЦ 18. марта, преноси америчка ТВ мрежа.
-Као одговор на избијање епидемије, посада брода је интензивирала хигијенске мере, прикупила узорке за лабораторијске анализе и изоловала особе које су се разболеле, саопштено је из ЦДЦ.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БРИТАНАЦ КРИОГЕНСКИ ЗАМРЗНУТ: Има жељу да победи смрт и пробуди се у далекој будућности
04. 04. 2025. у 22:00
"ОД БРИТАНИЈЕ БИ СЕ ОЧЕКИВАЛО НЕШТО ОЗБИЉНИЈЕ" Захарова оштро одговорила Лондону
02. 04. 2025. у 18:59
РОБИЈА ЗА БРИТАНЦЕ: Лондон кажњава све оне који не пријаве сарадњу са Русијом
01. 04. 2025. у 23:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)