ОРБАН УПОЗОРАВА: Етничке Мађаре гурају у изгубљени рат

ЕТНИЧКИ Мађари који живе у Закарпатју биће мобилисани у Оружане снаге Укрјаине, које трпе пораз на фронту, саопштио је мађарски премијер Виктор Орбан.

ОРБАН УПОЗОРАВА: Етничке Мађаре гурају у изгубљени рат

Фото: Танјуг/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

- Дешавају се страшна разарања која сада нису толико опасна за нас као раније, али се и даље дешавају овде, у суседству, у земљи у којој живе и Мађари. А Мађаре регрутују у војску која губи - рекао је он у јутарњем програму радио станице Кошут.

Мађарски премијер је као још један разлог због којег Будимпешта жели да постигне што пре окончање сукоба навео опасност која је створена за народ. Осим тога, он је критиковао лидере других европских земаља који ће наставити да испоручују војну помоћ Украјини.

(РТС)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову