БРУТАЛАН НАПАД НА КИЈЕВ И ДРУГЕ УКРАЈИНСКЕ ГРАДОВЕ ИМА МРТВИХ И РАЊЕНИХ: Хитно се огласио Кличко (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕМА подацима Државне службе за ванредне ситуације Украјине (СЕС), у ноћи 23. марта током непријатељског напада на Кијев погинуле су две особе.
Принтскрин
СЕС је ову информацију поделио на Фејсбуку, преноси Укринформ.
Спасиоци раде на отклањању последица напада у различитим деловима града.
У Дњепровском округу угашен је пожар површине 100 квадратних метара на горњим спратовима деветоспратнице, који се проширио на кров. Погинула је једна жена.Из зграде је евакуисано двадесет седам људи.
На другој адреси, на шестом спрату 16-спратнице, оштећени су прозор, под и плафон једног стана. У Подилском округу угашен је пожар површине 20 квадратних метара на 20. спрату стамбене зграде од 25 спратова.
Према речима спасилаца, у Холосијевском округу, у току су напори на гашењу пожара у четвороспратној пословној и складишној згради површине 2.000 квадратних метара.
Угашен је пожар који је захватио стамбену приколицу и теретна возила на површини од 60 квадратних метара.
Једна особа је погинула. У Десњанском округу избио је пожар на отвореном простору у шумском појасу. У Шевченковском округу оштећена су два путничка аутомобила, додаје СЕС.
Раније је градоначелник Кијева Виталиј Кличко саопштио да је седам особа повређено у нападу руских дронова на Кијев, а да је једна од жртава хоспитализована, пише Укринформ.
У Кијевској области у нападу руског дрона повређене су две особе и оштећено неколико приватних кућа и једно возило, написао је на Телеграму Никола Калашњик, начелник Кијевске регионалне војне управе (РМА).
- Као резултат напада непријатељске беспилотне летелице на Кијевску област, жена рођена 1997. и мушкарац рођен 1976. године повређени су у округу Буча. Прелиминарни извештаји показују да су задобили лакше ране од гелера и имали су акутну стресну реакцију. Обома је пружена неопходна медицинска помоћ- рекао је Калашњик.
Такође, у Бучанском округу оштећене су три куће и једно возило. У Фаштовском округу оштећена је још једна приватна кућа. У Броварском округу угашен пожар у индустријском објекту.
- Све хитне службе настављају да снимају и елиминишу последице непријатељског напада - додао је Калашњик, обећавајући да ће даље детаље изнети касније.
Како је саопштено, током руског напада дроном на Кијев, остаци су пали у неколико округа Кијева, укључујући и стамбене зграде.
Рано ујутру, 23. марта, руске снаге су извеле напад клизећим бомбама на Межово у округу Синелников у Дњепропетровској области, јавио је на Телеграму начелник Дњепропетровске регионалне војне управе (РМА) Сергеј Лисак, а преноси Укринформ.
- Непријатељ је јутрос погодио Мезхово у округу Синелниково клизном бомбом. Две куцће су уништене. На срећу, није било жртава - написао је Лисак.
(Курир)
Препоручујемо
ШОК ЗА СЛОВЕНИЈУ: Главни осумњичени за убиство мушкарца у Новом Месту пуштен из притвора
12. 12. 2025. у 20:50
ЗАОКРЕТ АМЕРИКЕ ПРЕМА РУСИЈИ: Пентагон престаје да сматра Москву стратешким противником?
12. 12. 2025. у 20:33
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)