ИДФ ПОТВРДИО: Уништена турско-палестинска болница у Гази

ОДБРАМБЕНЕ снаге Израела (ИДФ) потврдиле су данас да су уништиле турско-палестинску болницу у Гази, рекавши да болница није ни била у употреби.

ИДФ ПОТВРДИО:  Уништена турско-палестинска болница у Гази

Фото Shutterstock

Како је ИДФ навео, такозвану "Болницу турско-палестинског пријатељства" користили су оперативци Хамаса, пренео је Тајмс оф Израел.

Одбрамбене снаге Израела саопштиле су да су извеле ваздушни напад на групу Хамасових оперативаца који су боравили у болници и претворили је у, како кажу, терористичку инфраструктуру.

- Желимо да истакнемо да зграда која је циљана није била коришћена као болница већ више од годину дана - наведено је у саопштењу. ИДФ је још прошле године објавио да је открио мрежу Хамасових тунела испод болнице, подсећа Тајмс оф Израел.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине