"АМЕРИКА ТОНЕ!" Маск упозорава - Прети нам банкрот због корупције и великих расхода
СЈЕДИЊЕНИ Америчким Државама прети банкрот због корупције и прекомерних расхода, изјавио је шеф Одељења за ефикасност владе САД Илон Маск.
Foto: Tanjug
- Ако земља превише троши, ако не троши паметно, банкротираће, баш као и човек. Разлог због којег овде радим је зато што сам веома забринут да би Америка могла да банкротира због корупције и трошкова. Ако се ништа не уради, такозвани брод 'Америка' ће потонути - рекао је милијардер у интервјуу за „Фокс њуз“.
Према његовим речима, „махинације и расипања владе су толико велике“ да због тога САД губе два билиона долара годишње.
- Државни дуг САД је толико порастао да чак и камате на њега премашују цео војни буџет. Порастао је неконтролисано - додао је бизнисмен.
Одмах након инаугурације америчког председника Доналда Трампа 20. јануара, власти земље су започеле ревизију великих расхода државног буџета.
Према речима Илона Маска, одељење за ефикасност владе САД очекује да ће смањити потрошњу Вашингтона за два билиона долара. На Масков подстицај, ра америчке Агенције за међународни развој (УСАИД) привремено је обустављен у циљу њене даље реорганизације.
(Спутњик)
Препоручујемо
ИОНАКО ЋЕ ИЗГУБИТИ Трамп позвао Иран: Обуставите испоруке муниције Хутима
19. 03. 2025. у 21:11
АКО ТЕ НЕМА ЗА СТОЛОМ – ОНДА СИ НА МЕНИЈУ: Руски политичари о разговору Путина и Трампа
19. 03. 2025. у 20:11
БЕЛА КУЋА САОПШТИЛА: Могуће је постићи мир у Украјини, Кијев спреман за прекид ватре
19. 03. 2025. у 19:50
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)