СИЈАРТО ПОРУЧИО: ЕУ иде путем који је погубан

17. 03. 2025. у 19:12

НА састанку министара спољних послова Европске уније, Мађарска ће се успротивити предлозима Брисела који имају за циљ да продуже сукоб у Украјини и поткопају мировне напоре за његово решавање, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.

СИЈАРТО ПОРУЧИО: ЕУ иде путем који је погубан

Foto: Profimedia

- Данас ће на дневном реду у Бриселу бити неколико предлога да се Украјини обезбеди још милијарди евра или оружје о трошку европских пореских обвезника. Идемо у Брисел да се супротставимо предлозима усмерених на подршку војних акција и да допринесемо успеху мировних преговора-  написао је Сијарто на друштвеној мрежи Фејсбук.

Министар сматра да је Брисел сада у међународној изолацији због чињенице да либерални европски политичари, који, како наводи, заговарају рат, стално покушавају да спрече успех мировних преговора Русије и САД о украјинском питању.

Мађарска влада је више пута изјавила да подржава такве преговоре и да их сматра јединим путем до мира у Украјини.

Сијарто је после састанка Савета ЕУ за спољне послове рекао да већина чланица Европске уније одлучиле су да иду путем који је погубан и који би могао да изазове "трајну пропаст" економије и безбедности континената. 

Он је на конференцији за новинаре рекао да је састанак поново био "изузетно проратни и проукрајински" и на којем је велики број учесника "слепо инсистирао на наставку сукоба и готово моменталном приступању Украјине" ЕУ, саопштило је мађарско Министарство спољних послова.

Он је оценио да је предлог према којем би ЕУ потрошила 20 милијарди евра на испоруке оружја Украјини био "нечувен" и да се томе Мађарска успротивила, пренела је агенција МТИ.

- Мађарска не жели да учествује у таквој иницијативи јер има интерес за мир који је ближи него икада - навео је Сијарто.

Он је поздравио почетак мировних преговора за Украјину између САД и Русије.

- Мађарска неће подржати иницијативе које би продужиле сукоб - поручио је.

(рт.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

СЛУЧАЈНО САМ САЗНАО ДА ИМАМ ЛЕУКЕМИЈУ : Бившем водитељу Пинка живот се преко ноћи окренуо