УЛТИМАТУМ ИЗ ЕУ: Нови проблеми за Кијев
МАЂАРСКА не подржава предлог Европске уније о додели Украјини пакета војне помоћи од минимално 20 милијарди евра и неће у њему учествовати, изјавио је мађарски министар спољних послова и спољноекономских веза Петер Сијарто, након седнице шефова спољних послова чланица ЕУ.
Foto: Printskrin
- Нећемо дозволити да се мађарски новац искористи за даље испоруке оружја, јер ће бити потрошен на наставак рата - рекао је Сијарто новинарима, а преношено је преко друштвене мреже Фејсбук.
Према његовим речима, Украјина тражи да се у 17. пакет европских санкција Русији укључи нуклеарна енергетика, али Будимпешта то неће допустити.
Он је такође истакао да се Мађарска неће сагласити ни са каквим корацима Украјине који се односе на чланство у ЕУ, док не буду обновљена права мађарске националне мањине у Закарпатју, те да Будимпешта сматра да су нечувени покушаји Кијева и Брисела да прикажу да је проблем измишљен.
Он је подсетио да ће у Мађарској у најскорије време бити одржано национално саветовање о чланству Украјине у ЕУ, а без једногласног одобрења није могуће примање нових чланова ни у ЕУ ни у НАТО.
Претходно, генерални секретар Алијансе Марк Руте у интервјуу Блумберг ТВ изјавио је да чланство Украјине у НАТО није више део агенде.
(Спутњик)
Препоручујемо
ТРАМП СУТРА РАЗГОВОРА СА ПУТИНОМ: Да ли је на помолу крат рата у Украјини?
17. 03. 2025. у 07:43
РУБИО САОПШТИО АМЕРИЧКИ ПЛАН: За мирно решење у Украјини имамо две фазе
16. 03. 2025. у 23:35
УКРАЈИНА СПРЕМНА НА ПРИВРЕМЕНИ ПРЕКИД ВАТРЕ: Зеленски формирао тим за мировне преговоре
16. 03. 2025. у 08:17
ЛИКВИДИРАН ВРХОВНИ ВОЂА ИРАНА: Израел је извео масовни напад на његов комплекс у првом таласу удара на Иран (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 21:10
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)