УН СЛЕДЕЋЕ НЕДЕЉЕ У ЖЕНЕВИ О БУДУЋНОСТИ КИПРА: Позвани Христодулидес и Татар
ГЕНЕРАЛНИ секретар Уједињених нација Антонио Гутереш ће наредне недеље у Женеви организовати разговоре о будућности Кипра, са лидерима кипарских Грка и Турака, као и представницима Грчке, Турске и Велике Британије, саопштио је данас портпарол УН Микеле Закео.
FOTO: Tanjug/AP
- Неформални састанак пружиће прилику за значајну дискусију о могућностима за даљи напредак у вези са питањем Кипра - изјавио је портпарол УН Закео на конференцији за новинаре у Женеви, пренео је "Катимерини".
Предстојећи разговори се сматрају покушајем да се оконча застој у мировним преговорима, који су запали у ћорсокак 2017. године.
Позив на учешће је упућен кипарском председнику Никосу Христодулидесу, као и Ерсину Татару, турском лидеру на северу Кипра, који је признала само Анкара.
(Танјуг)
Препоручујемо
ИРАНСКА МИСИЈА У УН: Техеран спреман да разговара о свом нуклеарном програму
09. 03. 2025. у 18:03
САД ИЗЛАЗЕ ИЗ УН И НАТО? Сенатор предложио, Маск аминовао: ''Слажем се''
02. 03. 2025. у 08:52
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)