КРВОПРОЛИЋЕ! НАГЛО СЕ ПОГОРШАЛА СИТУАЦИЈА: Русија узнемирена због великог броја погинулих и рањених

Novosti online

07. 03. 2025. у 17:41

НАГЛО погоршање ситуације у Сирији узнемирило је Москву, саопштила је званична представница руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

КРВОПРОЛИЋЕ! НАГЛО СЕ ПОГОРШАЛА СИТУАЦИЈА: Русија узнемирена због великог броја погинулих и рањених

Фото: Принтскрин

Дипломата је навео да се, према пристиглим информацијама, у сиријским провинцијама Латакија и Тартус воде сукоби великих размера са великим бројем погинулих и рањених.

Захарова је појаснила да у овим сукобима учествују сиријске снаге безбедности и оружане групе које себе називају локалним отпором.

Дипломата је такође навела да Москва позива сиријске лидере да учине све што могу да зауставе крвопролиће.

- У тим критичним околностима позивамо све надлежне сиријске лидере који могу да утичу на даљи развој ситуације на терену да учине све што је могуће да се крвопролиће што пре заустави и спрече цивилне жртве. У тешким условима прелазног периода кроз који Сирија тренутно пролази, очување националне хармоније, јачање безбедности грађана и поштовање њихових законских права без обзира на националну или верску припадност од највеће су важности - истакла је Захарова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)