УН УСВОЈИЛА РУСКУ РЕЗОЛУЦИЈУ О ЖРТВАМА ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА: Србија међу коауторима

Mina Izgarević

04. 03. 2025. у 20:08

ГЕНЕРАЛНА скупштина УН усвојила је консензусом руску резолуцију поводом 80. годишњице окончања Другог светског рата.

УН УСВОЈИЛА РУСКУ РЕЗОЛУЦИЈУ О ЖРТВАМА ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА: Србија међу коауторима

Фото: АП

Резолуцију је припремила Русија заједно са више десетина држава, међу којима су, између осталог, Србија, Азербејџан, Јерменија, Белорусија, Казахстан, Кина, Киргизија, Таџикистан, Туркменистан, Узбекистан, Северна Кореја, Иран.

У документу се предлаже државама чланицама, агенцијама УН, невладиним организацијама да се на одговарајући начин 8. и 9. маја обележи дан сећања на све жртве Другог светског рата.

Поред тога, у документу се од председавајућег Генералне скупштине тражи да одржи специјалну свечану седницу у част свих жртава рата друге недеље маја и да се потом такве седнице одржавају сваких пет година.

Стални представник Русије у УН Василиј Небензја је раније у интервјуу Спутњику позвао чланице УН да подрже документ и на тај начин одају почаст свима који су дали животе у борби против нацизма.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!