"ПРЕТЊАМА ГА НАТЕРАЛИ ДА СЕ ПРЕДА" Француски премијер о свађи Трампа и Зеленског
НЕДАВНИ амерички потези, укључујући оштар укор председника САД Доналда Трампа упућен шефу украјинског режима Владимиру Зеленском у Вашингтону, указују на растући раскол унутар западног табора, изјавио је француски премијер Франсоа Бајру.
Фото: Профимедиа
- У петак је, пред нашим очима, док смо са трепетом гледали како се конфронтација одвија, уништено нешто од бескрајне вредности, нешто о чему смо мало знали у свакодневном животу, али што је послужило као темељ нашег погледа на свет, а то је идеја идентитета и јединства Запада - саопштио је Бајру говорећи на седници доњег дома парламента Француске.
Према његовим речима, дешавања су ишла ка томе неколико недеља, а у петак је дошло до „кулминације“.
Он сматра да је првобитни циљ Трампове администрације био да понизи Зеленски током преговора како би га „претњама натерали да се преда“ и испоштовали захтеви Русије.
Како је навео, на састанку у Вашингтону жртвована је безбедност Украјине с једне стране, а одређена идеја о савезу са САД.
Владимир Зеленски се 28. фебруара у Белој кући састао са Трампом. Током разговора у присуству новинара дошло је до свађе, током које је Трамп указао Зеленском да непоштује Сједињене Америчке Државе, а потпредседник Џеј Ди Венс је истакао да је Зеленски заборавио да захвали Вашингтону на подршци коју пружа Кијеву.
Конференција за новинаре након њиховог састанка је отказана, а није дошло ни до потписивања споразума о рудама између Украјине и САД.Трамп је на друштвеној мрежи Истина након тога објавио да је Зеленски показао непоштовање и неспремност да мирним путем реши украјински сукоб.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ПУКОВНИК ТВРДИ: Они стоје иза покушаја другог атентата на Трампа
03. 03. 2025. у 19:00
ИПАК МОРАЈУ ОДГОВОРИТИ НА МЕЈЛ ДОГ: Министарство здравља САД поручило запосленима
03. 03. 2025. у 17:25
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)