НАРОД ГА ОДБАЦИО: После дебакла на изборима Шолц открио шта жели
НЕМАЧКИ канелар Олаф Шолц изјавио је данас да жели да остане члан Бундестага након формирања нове владе у тој земљи.
Фото: EPA-EFE/MALTON DIBRA
Шолц је поручио да су бирачи одлучили шта ће радити након истека канцеларског мандара, јер су га, како је рекао, поново изабрали за директног представника, пренео је Цајт.
Он је највећу подршку добио за представника у Бундестагу добио у изборној јединици Потсдам, где је освојио 21,8 одсто гласова, док је на другом месту била кандидаткиња Демохришћанске уније Табеа Гутшмит са освојених 20,6 одсто гласова.
- Ово је нешто посебно, чак и за мене. Увек ме дирне и будем поносан зато што сам изабран за највишу функцију која се директно бира у Немачкој, односно за члана Бундестага - рекао је Шолц.
Он је додао да ће наставити да обавља канцеларску функцију ''до последњег дана'' и поновио подршку Немачке Украјини.
(Танјуг)
Препоручујемо
НЕСВАКИДАШЊИ НАЧИН ДА СЕ ПОЧНЕ ИЗБОРНИ ДАН: Ево шта је урадио Олаф Шолц (ФОТО)
23. 02. 2025. у 12:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)