СНАЖНА ПОРУКА ЕРДОГАНА: Турска жели мир у Украјини
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас, поводом треће годишњице почетка рата у Украјини, да Анкара стоји уз "пријатељски украјински народ" и да ће радити на успостављању трајног и праведног мира.
Foto: Tanjug
- Као што смо изјавили да смо против рата када су сукоби почели пре три године, данас смо одлучни да уложимо све напоре да рат окончамо преговорима. ЧинеЋи то, настављамо нашу снажну подршку територијалном интегритету, суверенитету и независности Украјине - рекао је он.
Он је, на самиту лидера Кримске платформе, рекао да праведан мир може да се постигне само ако су у преговорима Русија и Украјина заступљене равноправно, преносе турски медији.
Ердоган је напомено да је прошле недеље у Анкари украјинском председнику Володимиру Зеленском поновио да Турска жели да угости потенцијалне преговоре Украјине и Русије.
- Сви ми имамо важне обавезе како бисмо следеће године прославили годишњицу мира, а не рата - рекао је Ердоган.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ТУРСКА ВОЈНА ВЕЖБА: У знак сећања на 50 годишњицу турске војне операције
Препоручујемо
ТУРСКУ ЗАХВАТИО ЛЕДЕНИ ТАЛАС: У градићу Голе забележено рекордних минус 33,8 степен
23. 02. 2025. у 22:59
ЗАХАРОВА НАЈАВИЛА: Лавров ускоро иде у велику посету, најважнија питања на дневном реду
23. 02. 2025. у 15:37
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)