''МОРАМО ДА БУДЕМО ЈАКИ'' Лукашенко упозорио: За неке представнике моћи овог света, рат је профитабилнији бизнис од мира

20. 02. 2025. у 12:37

УМЕСТО добросуседства, бивши савезници Белорусије не одустају од поткопавања стабилности и безбедности западних граница земље, рекао је председник Белорусије Александар Лукашенко.

МОРАМО ДА БУДЕМО ЈАКИ Лукашенко упозорио: За неке представнике моћи овог света, рат је профитабилнији бизнис од мира

Фото: Профимедиа

- Видимо како, уместо појаса добросуседства на западним границама Белорусије, наши бивши савезници из антихитлеровске коалиције упорно исцртавају лук нестабилности. Постоји само један закључак: морамо да будемо јаки, да будемо на опрезу и да јачамо одбрамбену способност државе колико год је могуће - рекао је председник и додао да држава управо то и чини.

Такође је нагласио да ће професија одбране отаџбине још дуго бити актуелна и тражена, а људи са еполетама биће поуздан штит.

Подсећа и да је постојало време када су многи мислили да ће ратови заувек постати део прошлости.

"Човечанство је маштало да ће 21. век постати век изградње, сарадње и мира", истакао је он.

Лукашенко је додао да се нажалост реалност показала суровијом.

- За неке представнике моћи овог света, рат је профитабилнији бизнис од мира. А животи обичних људи им ништа не вреде - закључио је он.

Лукашенко је подвукао да Белорусија намерава да настави да развија свеобухватну сарадњу са својим савезницима у ОДКБ и са Русијом и нико не треба да сумња да су мир, стабилност и државна безбедност поуздано заштићене.

БОНУС ВИДЕО: ЛУКАШЕНКО НАКОН САСТАНКА СА СИЈЕМ: Желимо да Кина постане моћна сила

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

Где купити зимске јакне које заиста греју и прате вас целу сезону