ТРАМП ОДЛУЧИО: Маск неће учествовати у одлукама владе у вези са свемиром

Јована Шведић

19. 02. 2025. у 00:42

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је да милијардер Илон Маск неће учествовати у одлукама владе САД у вези са свемиром, пренео је Ројтерс.

ТРАМП ОДЛУЧИО: Маск неће учествовати у одлукама владе у вези са свемиром

Фото АП

- Било шта што има евентуалне везе са свемиром, нећемо дозволити Илону да учествује у томе - био је одговор Трампа на питање новинара о потенцијалном сукобу интереса, кад се узме у обзир да је Маск власник компаније СпејсЕкс, као и да учествује у раду владиног Одељења за ефикасност (ДОГЕ).

Претходно је из Беле куће саопштено да ће се Маск повући из било каквог сукоба интереса у који могу бити укључене његове компаније и одељење ДОГЕ.

Из Беле куће саопштено је у понедељак да се Маскова улога у Трамповој администрацији означава као ''виши саветник председника'', као и да није запослен унутар ДОГЕ-а.

У саопштењу је такође наведено да Маск нема ауторитет да учествује у доношењу одлука.

- Илон је за мене патиота. Знате, можете да га зовете запослеником, консултантом, како год хоћете. Али он је патриота - рекао је Трамп.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Донео јој је огромну славу: Који надимак је Зорице Брунцлик имала на почетку каријере?