БИВШИ ФРАНЦУСКИ ПРЕМИЈЕР У ПРИТВОРУ: Истражни органи испитивали Жана Кастекса

Жан Кастекс, бивш француски премијер, одведен је у притвор где је провео неколико сати.

БИВШИ ФРАНЦУСКИ ПРЕМИЈЕР У ПРИТВОРУ: Истражни органи испитивали Жана Кастекса

Фото Танјуг/АП

Кастекс је саслушан у оквиру истраге за проневеру јавних фондова.

Некадашњи премијер (2020-2022), који се сада налази на челу париског градског саобраћајног предузећа (РАТП), провео је више сати у притовру, од 9 ујутро, па све до 18.30.

На крају саслушања, против њега није покренут поступак. Истрага се наставља.

Суд је алармирало тело "Антикор", удружење које се бори против корупције и за етику у политици.  

Државни тужилац из Перпињана је саопштио да су Жан Кастекс, као бивши председник заједнице општина Конфлан Каниго у области Источних Пиренеја од 2015. до 2020. године, два бивша потпредседника и генерлани директор били одведени у притвор, а затим пуштени.  

Истрага се занима за то да ли је легално пружена финансијска помоћ једном предузећу да се спасе банкрота и сачува радна места. Реч је о фирми која се бавила телефонијом из града Прада у коме је Кастекс био градоначелник од 2008. до 2020. године.

Кастекс је у саопштењу за медије потврдио да се, у оквиру прелиминарне истраге, јавио жандармерији у Монпељеу у вези с догађајем који се односи на период од 2017. до 2018. године, истичући да у том случају није имао никакав лични инстерс. Додао је и да је одговорио на сва питања, као и да је даље на располагању судским властима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ! Лалатовићев Пазар против његове Звезде за место у полуфиналу Купа Србије