ТРАМП ОДЛУЧАН: Увешћемо царине и за ЕУ, а и за Велику Британију
Амерички председник Доналд Трамп изјавио је да ће ускоро увести царине на робу која се увози у САД из Европске уније, а није искључио такву меру ни против Велике Британије.
Фото: ЕПА/YURI GRIPAS
- Они не купују наше аутомобиле, не купују наше пољопривредне производе. Не купују готово ништа, а ми увозимо све - милионе аутомобила, огромне количине хране и пољопривредних производа - навео је Трамп.
На питање Би-Би-Си-ја да ли постоји рок за увођење царина према ЕУ, Трамп је рекао да не постоји временски оквир, али да ће се то десити "прилично брзо".
- Практично све земље на свету пљачкају САД. Имамо дефиците са скоро сваком земљом - не баш са сваком, али готово са сваком, и ми ћемо то променити. То је неправедно - истакао је Трамп.
Према његовим речима, САД за сада не разматрају увођење царина на производе које увозе из Велике Британије, али не зна како ће се ситуација развијати.
- Видећемо шта ће се догодити. Можда се то догоди (са Британијом)... Али ће се дефинитивно догодити са ЕУ. То вам могу рећи, јер нас они заиста искоришћавају - знате, имамо дефицит већи од 300 милијарди долара - рекао је Трамп.
Како је навео, Велика Британија се "не понаша примерено", али "ствари би се могле изгладити".
Он је додао да је имао велики број сусрета и телефонских разговора са британским премијером Киром Стармером и да се њих двојица "одлично слажу".
Трамп је у суботу потписао извршну наредбу о увођењу царина на робу из Канаде, Мексика и Кине. Секретарка за штампу Беле куће Керолајн Ливит рекла је у петак на брифингу за новинаре да ће царине за Мексико и Канаду износити 25 одсто, а 10 одсто за Кину због илегалног фентанила који се дистрибуира у САД, што је, како тврди, довело до смрти десетине милиона Американаца.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
АМЕРИКАНЦИМА ЈЕ ДОЗЛОГРДИЛО: Овако се понашају према насилницима који блокирају путеве
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)