ЦАРИНЕ ОД 50 ОДСТО НА РОБУ ИЗ САД КАО ОДМАЗДУ: Петро запретио - "Не може да третира колумбијске мигранте као криминалце"

Јована Шведић

27. 01. 2025. у 00:24

ПРЕДСЕДНИК Колумбије Густаво Петро запретио је данас да ће увести царине од 50 одсто на робу увезену из САД као одмазду на сличне мере које је најавио председник САД Доналд Трамп.

ЦАРИНЕ ОД 50 ОДСТО НА РОБУ ИЗ САД КАО ОДМАЗДУ: Петро запретио - Не може да третира колумбијске мигранте као криминалце

Foto: Tanjug

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп најавио је раније данас да ће САД увести широк спектар санкција и царине према Колумбији због њеног одбијања да прихвати америчке војне авионе који превозе депортоване мигранте, пренео је Ројтерс.

Трамп је навео на својој друштвеној мрежи Truth Social да ће САД увести хитне царине од 25 одсто на сву увезену колумбијску робу, а да ће бити повећане на 50 одсто за недељу дана.

У међувремену, неименовани извор из Беле куће рекао је за Ројтерс да председник САД Доналд Трамп користи Колумбију као пример да свету каже шта ће се десити ако друге земље одбију да прихвате летове за депортацију миграната.

- Апсолутно. Да. Земље имају обавезу да прихвате летове за репатријацијu - рекао је извор на питање да ли Трамп користи Колумбију да пружи пример.

Према његовим речима, САД једноставно враћају криминалце које је Колумбија послала у Сједињене Америчке Државе.

Колумбијски председник Петро је рекао да неће примити авионе САД да уђу у земљу, рекавши да Вашингтон "не може да третира колумбијске мигранте као криминалце".

Касније је појаснио да се противи употреби војних авиона и да би цивилни авиони били прикладни.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

ХЛАДАН ТУШ ИЗ БАРСЕЛОНЕ: Евролига задала ударац Звезди и Партизану, ово се „вечитима” неће свидети!