ТРАЖИ НОВИ МАЈДАН? Зеленски поделио објаву која ће многе оставити без текста
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски подржао је антивладине протесте које је у петак у више словачких градова организовала грађанска иницијатива "Мир за Украјину", и поручио да је Словачкој место у Европи.
Foto: Танјуг/АП
- Братислава није Москва. Словачка је Европа - написао је украјински председник на друштвеној мрежи Икс. Он је поделио статус и фотографију пријатеља бивше председнице Зузане Чапутове, Јураја Ризмана, који је учествовао на демонстрацијама у Братислави.
- Словачка је Европа! Грађански протест против владе Роберта Фица и против сарадње са Путиновом Русијом. Трг слободе, Братислава, Словачка, 24. јануар 2025. - написао је Ризман испод фотографије.
У Братислави и 30 других градова у Словачкој у петак више десетина демонстраната затражило је оставку словачког премијера. Према речима организатора протеста, људи су се окупили да изразе своје неслагање са тренутним правцем земље и да покажу подршку демократским вредностима и европској будућности Словачке.
(Танјуг)
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски забранио свим украјинским политичарима да воде преговоре са Русијом
25. 01. 2025. у 07:51 >> 23:03
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)