РУСКИ СТРУЧЊАК: Трамп предао Украјину Британији - ни њој она не треба

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

16. 01. 2025. у 17:21

СПОРАЗУМ о „стогодишњој сарадњи“ који ће лидери Велике Британије и Украјине ускоро потписати само је покушај да се подигне морал Владимира Зеленског пре него што Доналд Трамп преузме дужност председника САД, рекао је руској телевизији "Звезда" доктор политичких наука, професор Московског државног универзитета Андреј Манојло.

РУСКИ СТРУЧЊАК: Трамп предао Украјину Британији - ни њој она не треба

Foto: Tanjug AP

-Украјина овим споразумом неће добити ништа, само ће изгубити. Иако је већ изгубила све што је могла. Ситуација у Украјини се не може поправити једном посетом Британца. Сам назив „стогодишње партнерство” подсећа на маркетиншки трик. То највероватније указује на праву сврху посете – Британци желе да пруже моралну подршку Зеленском, који седи на клупи током промена у Белој кући, рекао је експерт.

Шеф кијевског режима не зна како ће се развијати његов однос са Доналдом Трампом. Задатак Британије је да одржи Зеленског у радном стању, пошто је Трамп практично „предао“ Украјину под контролу власти краљевства.

-Углавном, Британцима Украјина није потребна, са изузетком оних великих британских компанија које су успеле да откупе земљиште и индустријске објекте у Украјини, којима се сада приближавају Оружане снаге Русије. Овај фактор, наравно, забрињава власнике ове имовине, који схватају да сваког дана губе колосалне суме, рекао је Манојло.

Шеф украјинског режима Владимир Зеленски и премијер Велике Британије Кир Стармер потписали су споразум о „стогодишњем“ партнерству Украјине и Велике Британије, преносе украјински медији.У објави се истиче да ће у оквиру споразума Лондон проширити програм обуке украјинских војника и унапређивати сарадњу у области оружја дугог домета, као и производњи оружја.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТСКИМ НАВИЈАЧИМА: О овој сцени са Хајдук Сплит - Динамо Загреб прича планета! (ФОТО)