''МИ СМО ВЕОМА БЛИЗУ, А ИПАК ДАЛЕКО'' Порука из Вашингтона Блиском истоку
ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден требало би да обави разговор са израелским премијером Бењамином Нетањахуом "у блиској будућности" о текућим преговорима о таоцима, изјавио је данас амерички саветник за националну безбедност Џејк Саливен за CNN.
Foto: Tanjug/AP
Израелски премијер Бењамин Нетањаху јуче је послао своје преговараче на највишем нивоу у Доху, што је показатељ да се тамошњи разговори приближавају врхунцу.
Међутим, високи арапски дипломата упознат са разговорима казао је за израелски портал да су остале значајне препреке.
Неименовани израелски званичник изјавио је јуче да је постигнут одређени напредак у индиректним преговорима између Израела и палестинске милитантне групе Хамас, уз посредовање Египта, Катара и Сједињених Америчких Држава.
Посредници поново улажу напоре да постигну договор о заустављању борби у енклави и ослобађању преосталих израелских талаца које је заробио Хамас, пре него што новоизабрани председник САД Доналд Трамп преузме дужност 20. јануара.
Договор би, такође, укључивао ослобађање неких палестинских затвореника из израелских затвора.
БОНУС ВИДЕО: БАЈДЕНОВО ПРИСТАНИШТЕ: Помоћ пристиже
Препоручујемо
ИЗРАЕЛ ПОД ПРИТИСКОМ: Расте напетост због Сирије и Ирана, страдања у Гази не престају
12. 01. 2025. у 13:29
ФАТАХ ПОРУЧИО ХАМАСУ: Нећемо дозволити да жртвујете интересе палестинског народа
11. 01. 2025. у 23:45
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)