ПУТИН ПРОСЛАВИО БОЖИЋ: Окружен породицама учесника СВО и волонтера
РУСКИ председник Владимир Путин прославио је Божић окружен руским породицама које је упознао прошле године, међу којима су посебно били учесници и ветерани Северног војног округа, као и добровољци.
Фото Танјуг/АП/Vyacheslav Prokofyev
Шеф државе традиционално на Божић обилази храм. Овај пут је овај значајан празник за све хришћане прославио у храму Великомученика Георгија Победоносца на Поклоној брду у Москви.
Тако је међу учесницима службе био и Александар Антонов из Татарстана, ветеран специјалне војне операције који је потпуно изгубио вид. У храму је био и Иван Багров, учесник састанка шефа државе са студентима војницима Северног војног округа, који се одржао у Санкт Петербургу. Са собом је повео и своју осмогодишњу нећаку. На божићној служби била је и млада учесница „Првог покрета“ из Брјанске области Аријана Барановскаја и њена мајка.
Фото Танјуг/АП/Vyacheslav Prokofyev
Заједно са председником, овај значајан празник за хришћане прославиле су породице учесника програма „Време хероја“ Ивана Болдирјева и Кирила Лосунчукова. У храм на Поклонној брду позвана је и породица ученице Московске области Таисије Леонове, чији је сан председник ове године остварио у оквиру кампање „Дрво жеља“.
Заједно са председником на божићној служби био је 10-годишњи активиста „Првог покрета“ Платон Медведков, који је постао организатор волонтерске акције „Деца Курска – деца Шебекина“. Са њим су на служби били родитељи и два млађа брата.
Међу онима који су присуствовали богослужењу била је и шеф штаба Комитета породица војника Отаџбине у Нижегородској области Инна Наумова, чији син служи по уговору у зони Северног војног округа. Била је Путинов повереник на последњим председничким изборима.
Поред председника овог Божића био је и дванаестогодишњи школарац из Москве Захар Плохих, који је на Дан народног јединства 4. новембра заједно са шефом државе учествовао у полагању цвећа на споменик Минину и Пожарском. Његов отац, садашњи члан СВО Василиј Плохих, такође је био на божићној служби, као и дечакова мајка и његова млађа сестра.
(ria.ru)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (1)