УКРАЈИНЦИ НАПАЛИ РУСКУ ВОЈНУ БАЗУ: Дејствовао ХИМАРС, зграда потпуно уништена (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је објавила како су њене снаге уништиле руску војну команду у јужној регији Запорожја.
Фото: Твитер принтскрин/ Anton Gerashchenko
На друштвеним мрежама објављен је и снимак који наводно приказује тренутак напада. Украјинска војно-обавештајна служба (ГУР) изјавила је како је напад изведен у заједничкој операцији с једном од украјинских војних група.
Запорожјеје једно од четири регије које је руски председник Владимир Путин, који је покренуо инвазију у фебруару 2022. године, прогласио анектираним, иако није у потпуности под контролом Москве.
Украјинске тврдње о успешном нападу на важну руску базу пружиће моралну подршку упркос упозорењима Кијева да Москва планира велики офанзивни напад у тој регији, пише Њузвик.
Без навођења датума или тачне локације, ГУР је изјавио како су у операцији с групом Тавриа "уништили руску команду у привремено окупираној регији Запорожја".
- Ваздушним извиђањем Одељења за активне операције ГУР-а идентификована је локација команде. Заједно с Тавријском групом снага, извели су прецизан ракетни напад на циљ. Операција је резултирала уништењем команде, при чему је елиминисано шест руских војника, док су три тешко повређена - објавио је ГУР.
Начин напада није прецизиран, иако је налог "War Translated на платформи X објавио да је зграда уништена нападом из америчког ХИМАРС-а.
(Index.hr)
Препоручујемо
УКРАЈИНА НАПАЛА БЕЛГОРОДСКУ ОБЛАСТ: Рат не јењава, пријављени ванредни нестанци струје
01. 01. 2025. у 00:14
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)