СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА ИЗРАЕЛСКОГ МИНИСТРА Чикли напао Папу: "Исус је рођен од јеврејске мајке"

Mina Izgarević

25. 12. 2024. у 16:24

ИЗРАЕЛСКИ министар за дијаспору и борбу против антисемитизма Амихаи Чикли оптужио је данас Ватикан за ширење клевета против Израела и осудио владе Канаде и Аустралије због политика које, како је рекао, подстичу пораст глобалног антисемитизма.

СКАНДАЛОЗНА ИЗЈАВА ИЗРАЕЛСКОГ МИНИСТРА Чикли напао Папу:  Исус је рођен од јеврејске мајке

Фото (AP Photo/Andrew Medichini)

Говорећи у Кнесету поводом обележавања Недеље јеврејске дијаспоре, Чикли је упутио оштру критику папи Фрањи, канадском премијеру Џастину Трудоу и аустралијској лабуристичкој влади, преноси Џерузалем пост.

- Дубоко је обесхрабрујуће видети папу, поглавара институције која је била ћутљива током Холокауста, како сада промовише модерне клевете против јеврејске државе. Тврдња да Израел спроводи геноцид није само лажна већ је клевета најгорег типа -рекао је Чикли и описао тврдње папе да израелски војници циљају палестинску децу као "лажи без утемељења у стварности".

Чикли је такође осудио учешће папе у јавним догађајима на којима је Исус приказан као палестински националиста умотан у традиционални палестински шал кефијех.

- Исус је рођен од јеврејске мајке, живео је као Јеврејин и умро је као Јеврејин -рекао је Чикли, наглашавајући да такво приказивање Исуса "брише историјску истину".

БОНУС ВИДЕО:

СЕЋАЊЕ: Мирослав Лазански, новинар и дипломата, преминуо је на данашњи дан пре три године

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?