ХАОС У АМЕРИЦИ: Највећа авио-компанија приземљила све авионе, нико не зна шта се дешава

Новости онлајн

24. 12. 2024. у 14:28

АМЕРИЧКА авио-компанија Американ ерлајнс је у уторак приземљила све своје летове у Сједињеним Америчким Државама због неодређеног техничког проблема, пореметивши планове путовања хиљада путника који су се спремали за лет на Бадње вече.

ХАОС У АМЕРИЦИ: Највећа авио-компанија приземљила све авионе, нико не зна шта се дешава

Foto: Profimedia

Масовне обуставе летова и раније су ометале планове бројних путника. Саутвест ерлајнс је 2022. године доживео потпуни системски колапс који је трајао данима.

Американ ерлајнс није дао временски оквир за решавање проблема, али је обавестио путнике на друштвеној мрежи Икс да им пошаљу директне поруке ради решавања проблема са картама и трансферима.

- Технички проблем утиче на Американ летове овог јутра. Наши тимови раде на што бржем решавању проблема и извињавамо се нашим клијентима због непријатности - наводи се у изјави компаније за Ројтерс.

Многи путници су на друштвеним мрежама извештавали да су њихови летови заглављени на пистама разних аеродрома и да су сада враћени на гејт.

Американ ерлајнс дневно обавља хиљаде летова ка више од 350 дестинација у преко 60 земаља и важи за највећу америчку авио-компанију по броју путника.

Акције авио-компаније пале су за 3,8% пре отварања берзе.

Савезна управа за авијацију САД (ФАА) у изјави за Ројтерс упутила је на авио-компанију, поновивши да је она пријавила технички проблем.

Американ је одговарао на коментаре на друштвеној мрежи Икс, док су бројни корисници објављивали тамо, као и на Блу скај и Фејсбук платформама.

- Хеј, @AmericanAir, само нам реците да ли да идемо кући или не. Молим вас, немојте нас терати да чекамо на аеродрому сатима - написао је један корисник.

Приземљење долази неколико месеци након што су авио-компаније погођене глобалним технолошким проблемом повезаним са Мајкрософтовом Azure cloud платформом и софтверским проблемом у фирми CrowdStrike за сајбер безбедност.

ФАА САД није одмах била доступна за додатне коментаре.

Пре две године, Саутвест ерлајнс доживео је системски колапс током празника, што је резултирало отказивањем 16.900 летова и блокирањем 2 милиона путника. На крају је компанија кажњена са 140 милиона долара, што је била највећа цивилна казна икада изречена због проблема у саобраћају.

(ројтерс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?