"ОПАСНОСТИ СУ СВЕ ВЕЋЕ" Путин проговорио о трећем светском рату - Ми видимо шта ради наш противник

Novosti online

22. 12. 2024. у 08:36

ПРЕДСТАВНИЦИ Русије ескалирају ситуацију, али нема потребе да се људи плаше трећег светског рата, рекао је руски председник Владимир Путин телевизији Русија 24.

ОПАСНОСТИ СУ СВЕ ВЕЋЕ Путин проговорио о трећем светском рату - Ми видимо шта ради наш противник

Фото: ЕПА/притнсркин/илустрација

- Знате, не треба никога плашити. Опасности су све веће. Ми видимо шта ради наш противник – он ескалира ситуацију. Ако је то оно што жели, нека настави. Лоше им је? Нека наставе са ескалацијом. Ми ћемо одговарати на сваки изазов, увек! - одговорио је председник на питање да ли је у току трећи светски рат.

Према његовим речима, „када наши садашњи противници и потенцијални партнери то коначно чују, схвате, чини ми се да ће тада доћи и спознаја да треба тражити компромисе“.

- Спремни смо да тражимо те компромисе, али не на уштрб наших интереса - објаснио је Путин.

Како је истакао, све се мења у међународним односима, само интереси остају непромењени, у овом случају – „интереси Русије и њеног народа“.

- Ако видимо да се ситуација мења на начин да постоје могућности и изгледи за изградњу односа са другим државама, ми смо спремни за то, али не на штету интереса Руске Федерације - закључио је Путин.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)

ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)

УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.

01. 02. 2026. у 16:56

Коментари (0)

ОДАВДЕ ПОТИЧЕ: Ово је Жикина породична кућа у Јасиковици (ФОТО)