ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ МОСКВЕ: НАТО се спрема за рат са Русијом
НАТО наставља да се припрема за оружани сукоб са Русијом, а агресивно понаштање Алијансе узима се у обзир у процесу планирања у области одбране, изјавио је заменик руског министра спољних послова Александар Грушко.
Фото АП
- Русија се доследно придржава политике чији је циљ спречавање директног сукоба, између осталог и путем демонстрације наших војних могућности. Имамо све разлоге да верујемо да сигнали које шаљемо о могућим последицама 'одмеравања снага' са нама стижу до друге стране. Што се тиче општег курса НАТО, он представља опасност и за Русију и за целокупну архитектуру глобалне и регионалне безбедности - рекао је Грушко у интервјуу за „Комсомолску правду“.
Он је подсетио да је Русија дугорочно проглашена за „најзначајнију и најдиректнију претњу по безбедност савезника“.
По речима Грушка, демонизујући намере Русије, НАТО покушава да оствари супериорност у свим оперативним срединама, константно јачајући своје војне контингенте у близини руских граница, изводећи вежбе које укључују офанзивне операције и развијајући логистичку инфраструктуру за брзо пребацивање трупа, наоружања и технике.
- Да закључимо – НАТО се спрема за оружани сукоб са Русијом. САД и њихови савезници су одбацили наше предлоге за јачање војне безбедности. Агресивно понашање НАТО и директни ризици по безбедност Русије, који су повезани са њим, узимају се у обзир у процесу планирања у области одбране. Безбедност Русије биће осигурана у сваком сценарију - поручио је Грушко.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗАГРМЕЛИ НАТО ТОПОВИ НА ГРАНИЦИ РУСИЈЕ: Почела жестока пуцњава - Москва бесна (ВИДЕО)
20. 11. 2024. у 15:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)