"ЗА НАС ЈЕ ВЕОМА ВАЖНО" Зеленски: Неопходно јединство ЕУ и САД да би се постигао мир у Украјини
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски, који је данас стигао на самит лидера ЕУ у Бриселу, рекао је да је јединство између ЕУ и САД неопходно да би се постигао мир у Украјини.
Foto: Profimedia
- За нас је веома важно, посебно од самог почетка следеће године, веома нам је потребно јединство између Сједињених Америчких Држава и ЕУ и земаља Европе - рекао је Зеленски, пренео је Ројтерс.
Према његовим речима, потребно је да постоји то јединство да би се постигао мир.
- Мислим да само заједно Сједињене Америчке Државе и Европа заиста могу зауставити (председника Русије Владимира) Путина и спасти Украјину - истакао је он.
Током посете на дневном реду ће се наћи заштита енергетског сектора Украјине, повећање украјинске производње наоружања и хитна помоћ образовном систему, додао је Зеленски.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БРИТАНСКА ВОЈСКА СТИЖЕ У УКРАЈИНУ? Имају јасан циљ, неће се допасти Русима
19. 12. 2024. у 09:20
"РАТ У УКРАЈИНИ БИХ ЗАПОЧЕО И РАНИЈЕ": Путин завршио излагање о резултатима за 2024. годину (ФОТО/ВИДЕО)
19. 12. 2024. у 09:24 >> 14:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)