"ПРЕРАНО ЗА ТО": Мелонијева о укидању санкција Сирији

Биљана Ристивојевић

18. 12. 2024. у 14:30

ИТАЛИЈАНСКА премијерка Ђорђа Мелони изјавила је да би укидање санкција Сирији након свргавања председника Башара ел Асада могло да буде корисно, али је нагласила да је можда прерано за такву одлуку.

ПРЕРАНО ЗА ТО: Мелонијева о укидању санкција Сирији

Фото Танјуг/АП

- Видели сте да је висока представница ЕУ за спољну политику Каја Калас отворена за могућност уклањања санкција Сирији, што је још један алат који може да буде искоришћен за приближавање новим властима. Међутим, очигледно је да се налазимо у ситуацији која није јасна никоме - рекла је Мелонијева у обраћању у Сенату, пренео је Ројтерс.

Мелонијева је у уторак у Доњем дому Парламента рекла да је Италија спремна за дијалог са новим сиријским властима, у складу са европским и међународним партнерима.

- Пад Асадовог режима је добра вест, коју је сиријски народ исправно прославио након више од деценије грађанског рата - истакла је италијанска премијерка.

Италија је, као једина чланица Г7 која има отворену амбасаду у Дамаску, спремна за дијалог са новим лидерима Сирије, наравно у оквиру заједничких евалуација и акција са европским и међународним партнерима, казала је она.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (1)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена