ДУДАКОВ: Запад покушава да оправда конфронтацију са Русијом

Novosti online

16. 12. 2024. у 19:56

АМЕРИЧКИ политиколог Малек Дудаков је у разговору за РТ изнео мишљење да Запад покушава да оправда конфронтацију са Русијом.

ДУДАКОВ: Запад покушава да оправда конфронтацију са Русијом

Фото: Shutterstock

„Јастребови“ на Западу покушавају да оправдају своју конфронтацију са Русијом и све веће покушаје повећања војних издатака чињеницом да Русија наводно прети земљама НАТО-а и Европској унији. А ако Украјина изгуби на бојном пољу, то значи да ће наводно следеће бити Пољска, балтичке државе и даље на листи, објаснио је он.

Према Дудакову, „јастребови“ у Вашингтону, Бриселу и другим западним престоницама у то не верују.

Зато што постоје обавештајни подаци који показују да Русија генерално не представља претњу по земље НАТО-а и да се овде нико не спрема за рат са НАТО-ом. Зато је ово тако очајна политичка демагогија, али ипак функционише за одређени део друштва, који, генерално, није баш добро информисан, сматра он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им