РУСКИ ТАНКЕРИ ТОНУ КОД КРИМА: Хитно организована акција спасавања, послата два хеликоптера (ВИДЕО)

Mina Izgarević

15. 12. 2024. у 13:21

У КЕРЧКОМ мореузу дошло је до изливања нафте након што су два танкера упала у жестоку олују, због чега сада тону, преноси РИА.

РУСКИ ТАНКЕРИ ТОНУ КОД КРИМА: Хитно организована акција спасавања, послата два хеликоптера (ВИДЕО)

Фото: Твитер принтскрин/nexta_tv

- Данас су, због олује у Црном мору, оштећена два танкера „Волгоњефт-212” и „Волгоњефт-239". На бродовима су екипе од 15 и 14 људи - саопштиле су руске власти.

Организована је акција спасавања, а два хеликоптера упућена су на лице места. Евакуација је у току.

Федерална државна установа „Поморска служба спасавања“ и Министарство за ванредне ситуације Русије предузимају мере за отклањање нафте, а њима руководи оперативни штаб формиран у Ростову на Дону.

Осам чланова посаде брода Волгоњефт-212 извучено је из воде, спасавање пет особа се наставља.

Како је појашњавало Министарство за ванредне ситуације, пловила су наишла на јаке кишне ветрове и огромне таласе.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?