ПОНОВО СЕ ОТВАРА ТУРСКА АМБАСАДА: Делегација се враћа у Дамаск

Турска амбасада у Дамаску поново ће бити отворена у суботу, изјавио је данас турски министар спољних послова Хакан Фидан, додајући да је дипломатска делегација кренула у Сирију.

ПОНОВО СЕ ОТВАРА ТУРСКА АМБАСАДА: Делегација се враћа у Дамаск

Фото: Википедиа

- Желимо да видимо Сирију без терора, у којој мањине нису малтретиране. Желимо инклузивну владу у Сирији - рекао је он у интервјуу који је емитован на телевизији НТВ, пренео је Ројтерс.

Навео је да ће се број Сиријаца који се из Турске враћају у своју земљу постепено повећавати како се Сирија буде стабилизовала.

Он је казао да је елиминација YPG стратешки циљ Турске.

Јединице народне заштите (YPG) биле су централни елемент савезничких снага САД у коалицији против милитаната Исламске државе.

Турска наводи да је YPG терористичка група, уско повезана са милитантима Радничке партије Курдистана (ПКК) који се боре против турске државе 40 година.

БОНУС ВИДЕО:

 СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У ТАНГУ: Погледајте плесаче како се такмиче у најзаноснијем плесу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

ОСТАЛА БЕЗ ДИНАРА: Певачица банкротирала због куће на Авали - Дала сам све што сам имала