ЛУКАШЕНКО ПОТВРДИО: У Белорусији се налази више десетина нуклеарних бојевих глава

ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко потврдио је да се у републици налази нуклеарно оружје.

ЛУКАШЕНКО ПОТВРДИО: У Белорусији се налази више десетина нуклеарних бојевих глава

Фото: EPA-EFE/DAVID HECKER/Shamil Zhumatov/Pool Photo via AP/Википедија

- Довезао сам нуклеарне бојеве главе. И то више десетина. Многи пишу: То је шала, нико није донео ништа. Довезли смо их. А то што они говоре да је шала, пропустили су догађај. Нису ни приметили како смо их довезли овде - рекао је белоруски лидер.

Како је нагласио белоруски лидер, он је упозорио своје непријатеље да ће стићи брз одговор у случају кршења граница земље.

- Нећу да гледам да ли је нуклеарно оружје или неко друго - додао је он.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет