"ПОСТИГНУТ ЈАСАН ДОГОВОР" Руте: Помоћ Украјини мора бити приоритет

Биљана Ристивојевић

04. 12. 2024. у 14:52

ЗЕМЉЕ НАТО-а испоручиће Украјини оне системе противваздушне одбране које могу да обезбеде, навео је генерални секретар Алијансе Марк Руте на брифингу у оквиру дводневног састанка шефова дипломатије НАТО у Бриселу, пренели су данас украјински медији.

ПОСТИГНУТ ЈАСАН ДОГОВОР Руте: Помоћ Украјини мора бити приоритет

Фото: АП

Према његовим речима, то би требало да се догоди наредних дана и недеља, пренела је агенција Униан.

Руте је потврдио да је то питање разматрано на синоћњем састанку Савета Украјина-НАТО.

Како је он навео, Украјина има конкретне потребе да би заштитила своју енергетску инфраструктуру пошто Русија настоји да искористи зиму као инструмент своје борбе против Кијева.

- Као што знате, ми нигде немамо вишкове ПВО система. То значи да увек морате да одредите приоритете. Синоћ је, међутим, постигнут јасан договор да помоћ Украјини, посебно за ову инфраструктуру, мора бити приоритет - казао је Руте, додајући да је уверен да ће у наредним данима и недељама савезници обезбедити да Украјини буде испоручено све што је у њиховој моћи.

Он није прецизирао да ли ће Украјина добити тачно 19 ПВО система, колико је саопштила да јој је потребно да заштити критичну инфраструктуру.

Шеф украјинске дипломатије Андриј Сибига јуче је рекао да је Кијеву одмах потребно 19 ПВО система за заштиту енергетских постројења, подсетио је Униан.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута