НЕ МАРИ ЗА АКЦИЈЕ САД Борељ: ЕУ ће наставити...
ВИСОКИ представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ изјавио је данас да уколико ЕУ жели да потврди стратешку аутономију, она мора да настави да подржава Украјину, а та подршка не може да престане по налогу нове администрације у Сједињеним Америчким Државама.
Танјуг
Према његовим речима, оно што ће САД урадити је свакако веома важно, али, како је навео, са своје стране, ЕУ треба да искористи све своје могућности у корист украјинске одбране.
- Министар спољних послова Украјине је ту да објасни ситуацију. Обновићемо наше учешће у подршци Украјини. Ово је став Европске уније", поручио је Борељ.
Како је пренео Укринформ, министар спољних послова Украјине Андриј Сибиха борави у посети Италији ради учешћа на министарском састанку Групе седам.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
БОРЕЉ: Размотрити сценарио веће подршке ЕУ Украјини након победе Трампа
12. 11. 2024. у 12:02
БОРЕЉ ТВРДИ: Кијев је добио дозволу од САД за ударе до 300 километара у дубину Русије
18. 11. 2024. у 20:20
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)