ЗАПАД НЕ ПРЕЗА ОД ПРИМЕНЕ НАЈГОРИХ МЕТОДА: Путин позвао да се спречи дестабилизација ситуације у ЗНД

Novosti online

26. 11. 2024. у 10:17

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин је у обраћању учесницима састанка шефова безбедносних агенција и обавештајних служби земаља Заједнице независних држава позвао да се спречи дестабилизација ситуације у земљама ЗНД и суседним регионима.

ЗАПАД НЕ ПРЕЗА ОД ПРИМЕНЕ НАЈГОРИХ МЕТОДА: Путин позвао да се спречи дестабилизација ситуације у ЗНД

Фото: Танјуг

Према речима директора ФСБ-а Александра Бортникова, Запад не преза од примене најгорих метода како би изазвао хаос.

„А за то је, као и до сада, потребно открити све негативне трендове и потенцијалне претње за колективну безбедност, предвидети њихов развој, разменити информације и искуство“, наводи се у обраћању које је прочитао директор Спољнообавештајне службе Сергеј Наришкин.

Председник Русије је истакао да већ 20 година овакви скупови омогућавају да се разговара о актуелним темама, да се праве решења у циљу заштите земаља ЗНД од унутрашњих и спољних претњи и да се изграде нови облици и механизми сарадње између обавештајних служби.

„Данас, у тешким геополитичким условима, ваша конструктивна сарадња је посебно важна“, рекао је Путин.

Он је изразио уверење да ће састанак постати значајна фаза у продубљивању партнерства за добробит држава и народа, као и да ће помоћи у јачању мира и безбедности на простору ЗНД.

Сергеј Наришкин је, са своје стране, истакао да је Запад себи поставио задатак да прекине, не само политичке и економске, већ и историјске и географске везе између земаља ЗНД.

„Према доступним подацима, америчке и британске обавештајне службе поставиле су себи амбициозан задатак да прекину не само политичке и економске, већ и дубоке историјске, па и географске везе између држава нашег региона“, рекао је Наришкин.

Према његовим речима, у ту сврху, удружене невладине организације и медији добили су инструкције да „акценат пребаце на такозвану деколонизацију” и активније укључе у сарадњу локалне културне раднике, научнике, урбанисте и активисте за људска права.

Директор ФСБ Русије Александар Бортников истакао је у свом обраћању да САД и њихови савезници не презају од примене најгорих метода како би изазвали хаос на простору Заједнице независних држава и претвориле га у јефтину базу ресурса.

„САД и њихови савезници не оклевају да користе најружније методе да остваре своје геополитичке амбиције. У нашем случају то је стварање хаоса у ЗНД и његово претварање у јефтину ресурсну базу“, рекао је Бортников.

Осим тога, Вашингтон не одустаје од покушаја да новој америчкој администрацији што више отежа проналажење потенцијалних могућности за политичко решење нагомиланих проблема.

Да би то постигла, Бела кућа покушава да максимално заоштри ситуацију у различитим регионима Евроазије, на постсовјетском простору, на Блиском и Средњем истоку, додао је Бортников.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања