ДОЖИВОТНИ РОБИЈА ЗА МИГРАНТА ИЗ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Осуђен за убиство америчке студенткиње
ВЕНЕЦУЕЛАНСКИ мигрант осуђен је на доживотни затвор без могућности помиловања за убиство студенткиње Лејкен Рајли у случају о који је током предизборне кампање помињао изабрани председник САД Доналд Трамп, говорећи о илегалној имиграцији.
Фото: Unsplash
Ибара (26) који је илегално ушао у САД, проглашен је кривим за за убиство и друге тачке оптужнице у Врховном суду округа Атина-Кларк, преноси Ројтерс.
Тужиоци су навели да је Ибара наишао на Рајли (22) у фебруару на шумској стази док је трчала и убио је након што се опирала покушајима да је силује.
Рајли је била студенткиња на Универзитету Аугуста у граду Атина у Џорџија.
Трамп и други републиканци често су наводили то убиство тврдећи да су мигранти који су илегално прешли јужну границу одговорни за талас насилних злочина.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)