ЗЕЛЕНСКИ ПРЕТИ РУСИЈИ: ''Ракете ће говорити саме за себе''

Танјуг

17. 11. 2024. у 22:37

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је вечерас да ће ракете "говорити саме за себе", након што је Вашингтон одобрио Кијеву да изведе нападе дубље у руску територију, користећи ракете произведене у САД.

ЗЕЛЕНСКИ ПРЕТИ РУСИЈИ: Ракете ће говорити саме за себе

Foto: EPA-EFE/YVES HERMAN


- Данас многи у медијима кажу да смо добили дозволу да предузмемо одговарајуће акције. Али напади се не извршавају речима. Такве ствари се не најављују. Ракете ће говорити саме за себе - рекао је Зеленски у свом вечерњем обраћању, пренео је Ројтерс.

Вечерас је, према писању Њујорк тајмса, Ројтерса и још неких медија, амдинистрација одлазећег председника Џозефа Бајдена одобрила Украјини да користи далекометне крстареће ракете АТАЦМС за ударе дубоко у руску територију, а након тога, то су, како је пренео Фигаро, учиниле и Француска и Велика Британија, допуштајући коришћење ракета Scalp/Storm Shadow.

Званичници из Русије су упозорили да након ове одлуке Вашингтона, свету прети Трећи светски рат и да ће Москва снажно одговорити.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (2)

Гласај за свој омиљени укус и сазнај да ли си у већини