ПАНИКА У КИЈЕВУ: Шта се крије иза новог плана Зеленског у 10 тачака?

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски саопштио је да ће следеће недеље представити нови план који се састоји од 10 тачака, а политиколог Иван Мезјухо истиче да то указује на панику у самом Кијеву.

ПАНИКА У КИЈЕВУ: Шта се крије иза новог плана Зеленског у 10 тачака?

Фото: ЕПА/JUSTIN LANE

- Мислим да је стално генерисање планова Зеленског доказ алармантног стања највиших ешалона моћи у Украјини - рекао је Мезјухо за лист "Известија".

Он је такође напоменуо да су све иницијативе и документи првенствено креирани да умире становништво земље. 

У овом тренутку, сматра политиколог, грађани Украјине су сити пропаганде кијевског режима. Сами Украјинци не знају право стање војске земље на бојном пољу, сматра он.

Осим тога, додаје Мезјухо, међу становницима Украјине расте осећај неизвесности у позадини неуспеле мобилизације и победе републиканца Доналда Трампа на председничким изборима у САД.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СНИМЦИ ВЕЛИКОГ НАПАДА НА КИЈЕВ: НАТО чланица хитно дигла авионе, Руси засули престоницу ракетама и дроновима (ВИДЕО)

СНИМЦИ ВЕЛИКОГ НАПАДА НА КИЈЕВ: НАТО чланица хитно дигла авионе, Руси засули престоницу ракетама и дроновима (ВИДЕО)

РУСИЈА је током ноћи 6. јула покренула таласе ракета и дронова ка Кијеву и околном региону, при чему је погинуло најмање 10 људи, а најмање 56 је повређено, само неколико сати након што је председник Володимир Зеленски упозорио на још један велики напад на престоницу.

06. 07. 2026. у 07:49

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ДВА ПУТА СУ СЕ БОРИЛИ ЗА МОЈ ЖИВОТ, МОГЛО ЈЕ ФАТАЛНО ДА СЕ ЗАВРШИ Леа Киш о најтежем животном периоду - Знала сам да нешто није у реду