КИНЕСКИ ДРОНОВИ НА НЕБУ ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ: Лондон купио беспилотне летелице па увео санкције компанији

БРИТАНСКА војска и полиција у низу округа користе дронове кинеске компаније Autel Robotics, која је под санкцијама Лондона због наводне подршке Русији у сукобу у Украјини, пренео је у петак Блумберг.

КИНЕСКИ ДРОНОВИ НА НЕБУ ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ: Лондон купио беспилотне летелице па увео санкције компанији

Tanjug

-Војска и полиција Велике Британије користе дронове које је створила кинеска компанија коју је британска влада санкционисала због наоружавања Русије у рату са Украјином, наводи се у материјалу.

Реч је о кинеском произвођачу беспилотних летелица Autel Robotics, који је од прошле недеље под рестрикцијама владе у Лондону, пише Блумберг.

Како подсећа агенција, крајем октобра британски министар финансија Рејчел Ривс и министар одбране Џон Хили посетили су војни полигон у енглеској грофовији Норфолк, где се обучавају украјински војници. Тамо се Ривс окушао у улози оператера дрона Autel Evo Max, покушавајући да га контролише помоћу посебне конзоле, каже се у чланку. Британско министарство одбране саопштило је да су беспилотне летелице "купљене за обуку украјинских регрута" и да одељење више не намерава да купује дронове Autel након увођења санкција против њиховог произвођача, преноси Блумберг. Међутим, из ресора нису коментарисали колико је беспилотних летелица купљено и за шта су још коришћене.

Фото Танјуг/АП

Поред тога, полиције Нотингемшира и Вилтшира такође користе дронове Autel за борбу против криминала, наводи се у материјалу.

Напомиње се да су све кинеске беспилотне летелице које су коришћене купљене пре увођења санкција Autel Robotics-у, тако да нема разлога да се верује да су Министарство одбране и полиција прекршили закон. Међутим, чињеница да власти користе технологију кинеске компаније, којој су потом увеле санкције због наводних испорука Руској Федерацији, указује на потешкоће са којима се Запад суочава у примени ограничења за подршку Украјини, истиче Блумберг.

(риа.ру)

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?