НЕПОЗНАТЕ ОСОБЕ ИСПАЛИЛЕ ОКО 30 МЕТАКА НА МИРОВЊАКЕ: УНИФИЛ открио складиште муниције у Либану
ПАТРОЛА Мисије УН у Либану (УНИФИЛ) јутрос је открила складиште муниције поред пута у близини града Квалавија.
Фото Tanjug
Након што су обавестили Либанске оружане снаге, мировњаци су наставили своју руту, саопштио је УНИФИЛ.
Међутим, недуго затим, када су изашли из возила да уклоне крхотине са пута, непознате особе су испалиле око 30 метака у њиховом правцу.
Мировњаци су узвратили ватру и повукли се на сигурно.
У инциденту нико није повређен и возила нису оштећена.
Истрага је у току, а није јасно да ли је напад повезан са откривањем складишта муниције.
УНИФИЛ је подсетио либанске власти да је напад на њих кршење међународног права и Резолуције 1701.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ЗА ДВА ДАНА СЕРИЈА УДАРА НА ХЕЗБОЛАХ: ИДФ бомбардовао 30 циљева у близини Бејрута (ФОТО)
14. 11. 2024. у 15:15
ХЕЗБОЛАХ НАПАО ИЗРАЕЛ: Извршио ударе дроновима на штаб и ратни кабинет (ВИДЕО)
13. 11. 2024. у 20:05
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Израел отпочео другу фазу копнене операције, циљ јасан - "уништити их"
12. 11. 2024. у 17:47
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)