КО ЈЕ ЦАХИ БРАВЕРМАН?: Ево зашто је начелник штаба Нетанјахуа наводно уцењивао официра ИДФ
ЦАХИ Браверман који је шеф кабинета израелског премијера Бенјамина Нетанјахуа, наводно је уцењивао војног официра како би се променио записник са ратног састанка, преносе локални медији.
Foto: Printskrin Youtube
Браверман је наводно уцењивао официра Израелских одбрамбених снага (ИДФ) осетљивим видео снимком који је сакупљен са безбедносних камера у кабинету премијера, јавио је јавни сервис КАН.
Другим запосленима у ПМО-у је наводно било дозвољено да погледају видео.
Међутим, оптужени званичник је те наводе назвао "лажним и клеветничким".
Браверман је такође тврдио да није прикупио никакав такав снимак нити га уцењивао и називајући то лажом од почетка до краја, рекао је да је циљ да се науди њему и ПМО.
Цахи Браверман, рођен 7. марта 1959. године, именован је за владиног секретара по Нетањахуовој препоруци јуна 2021. године и био је одговоран за везе између владе и израелског парламента Кнесета.
Ово није први пут да Браверман изазива контроверзу.
Раније је наводно запретио да ће унапредити законе како би ослабио правосудни систем ако чланови израелског судског већа не унапреде његову супругу, која је судија.
Што се тиче најновијих навода, државни тужилац Гали Бахарав-Миара овластио је власти да наставе истрагу у вези са Нетанјахуом.
Раније је јавни емитер КАН јавио да су поверљиве информације процуреле намерно да би се утицало на перцепцију јавности о преговорима о таоцима.
Међутим, ПМО је раније тврдио да документ који је процурио није стигао у Нетанјахуову канцеларију из војске.
(Вик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИЗРАЕЛСКИ МЕДИЈИ: Остин упозорио Каца да Израел ризикује да угрози снабдевање оружјем
09. 11. 2024. у 22:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)