У ДАНУ ПРЕКО 4.000 ЗАПОСЛЕНИХ ОСТАЛО БЕЗ РАДНИХ МЕСТА: Црни дан за француске раднике
Црни дан за француске раднике. Чувени ланац француских супермаркета "Ошан" (Ауцхан) најавио је отпуштање чак 2.839 рандика, док је истовремено гигант у производњи аутомобилских гума "Мишлен" (Мицхелин) саопштио да ће бити затворене две фабрике са 1.254 запослена.
Фото: Принтскрин БФМТВ
Радници су љути, огорчени и разочарани, и најављују штрајкове.
- Реч је о непоштовању радника. Ово је катастрофално, шокантно и скандалозно. Оставиће много породица у тешкоћама – поручио је један запослени у "Ошану" пред ТВ-камерама.
Аналитичари кажу да овај познати ланац плаћа цену лошој пословној политици у оквиру које је акценат стављан на хипермаркете на периферијама градова, док се купци сада више окрећу мањим и ближим продавницима у које не морају да иду аутомобилима.
Разлог су и високе цене производа које нису пратиле конкуренцију.
"Ошан" у Француској запошљава око 54.000 људи. Међу њима без посла сада ће остати и 784 службеника у дирекцији, а биће затворено и десетак маркета.
Такође, "Мишлен" је најавио затварање две фабрике, у Шолеу и Вану. Разлог је све јача конкуренција која пре свега долази из Азије, где су нижи трошкови производње. Из дирекције поручују да су проблеми настали нарочито у прозиводњи гума за камионе и камионете.
Радници у Шолеу су одмах ступили штрајк. Истичу да су руководиоци морали боље да процене пословне прилике.
- Очекивали смо да ће бити отпуштања, али не свих запослених. Ово је ипак фирма која остварује велики профит. Последњих месеци давали су велике плате, а сада најављују страшне вести. Ово је највећа индустријска катастрофа за ову фирму у Француској. Шокирани смо – поручио је синдикалац Никола Робер.
Влада је затражила од "Мишлена" да збрине све раднике.
Фото: Принтскрин БФМТВ
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)