НОВЕ МЕРЕ БЕЗБЕДНОСТИ НА ДАН ИЗБОРА У САД: Гласаче ће чувати снајперисти
ЛОКАЛНЕ власти широм земље предузимају неопходне мере безбедности без преседана како би се ухватиле укоштац са "могућим сценаријима ноћне море" по питању насиља, како преноси Вашингтон пост.
Tanjug
Најмање две државе, Невада и Вашингтон, активирале су Националну гарду у случају да дође до немира током председничких избора који ће се одржати у уторак, 5. новембра, а државни секретар Аризоне Адријан Фонтес признао је да већ носи панцир.
У седишту за бројање гласова округа Марикопа у Аризони, запослени прате друштвене медије у реалном времену ради извештаја о проблемима, а поред тога, спремљени су дронови за надзор како би се држале на оку потенцијалне претње.
Канцеларија је такође планирала да расподели снајперисте на крововима како би се додатно обезбедили у случају опасности.
Слични кораци су предузети и у другим државама, где су стотине изборних канцеларија 'сада покривене непробојним стаклом, челичним вратима и опремом за надзор', наводи Пост.
Велики број округа је поделио паник дугмад за изборне раднике, док су други припремили одела против контаминације и противотров за предозирање опиодима у случају појаве сумњивог праха у пошти.
Изборна трка је постала насилна 13. јула, када је бивши председник САД и републиканска председничка нада Доналд Трамп задобио прострелну рану у десно уво и накратко је хоспитализован након покушаја атентата на његовом скупу у Батлеру у Пенсилванији.
Наоружани нападач Томас Крукс убио је једног члана публике и ранио још двојицу пре него што га је снајперски тим америчке тајне службе елиминисао.
Инцидент је подстакао директорку Тајне службе Кимберли Читл да поднесе оставку.
(Спутник)
БОНУС ВИДЕО:
АМЕРИКА У ПОСЕТИ ПЕКИНГУ: Саливен саветник за националну безбедност у ,,критичној” мисији
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)