"САУЧЕСНИШТВО У ГЕНОЦИДУ" Турска и још 51 држава траже од УН да се обустави испорука оружја и муниције Израелу
ТУРСКА је, заједно с 53 друге потписнице, послала заједничко писмо Савету безбедности Уједињених нација апелујући да одмах предузме мере како би се зауставила испорука оружја и муниције у Израел, рекао је данас турски министар спољних послова Хакан Фидан.
Фото: Пиксабеј
Писмо, упућено на иницијативу Турске, потписале су 52 државе и две међународне организације, преноси Анадолија.
У писму које је достављено УН-у 1. новембра, апелује се на прекид испоруке оружја Израелу.
"Морамо да понављамо у свакој прилици да продаја оружја Израелу представља саучесништво у геноциду", рекао је Фидан на конференцији за новинаре у Џибутију.
Напомињући да је администрација израелског премијера Бенјамина Нетанијахуа постала "глобална претња", Фидан је позвао све земље да спрече Израел да и даље игнорише међународно право.
Истичући да постојећи глобални систем не нуди потребно решење, Фидан је рекао да је потребан нови систем.
(Спутњик)
Препоручујемо
ОВО ЈЕ МУШКАРАЦ КОЈИ ЈЕ ИЗБО МАЈКУ И ЧЕТВОРО ДЕЦЕ: У току велика потера немачке полиције
13. 12. 2025. у 14:43
"ДЕЦЕНИЈЕ PAX AMERICANA СУ ЗА НАС ЗАВРШЕНЕ" Мерц: Немачка мора да следи своје интересе
13. 12. 2025. у 14:43
ЕРДОГАН И ПУТИН ДИСКУТОВАЛИ У "ЧЕТИРИ ОКА" Турски лидер: "Мир није далеко"
13. 12. 2025. у 13:48
ИЗБОДЕНА МАЈКА И ЧЕТВОРО ДЕЦЕ: Хорор сцне у Немачкој, у току потера за нападачем
13. 12. 2025. у 13:48
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)