СПЕЦИЈАЛНИ ИЗВЕСТИЛАЦ УН-а: Према Израелу се морају применити санкције
СПЕЦИЈАЛНИ известилац УН за окупиране палестинске територије Франческа Албанезе изјавила је данас да се према Израелу морају применити дипломатске и политичке санкције.
Фото: Пиксабеј
- Државе морају зауставити оне који и даље испоручују Израелу оружје, а исто тако морају бити заустављени они који купују војну опрему и безбедносне услуге од Израела - рекла је она за Ал Џазиру.
Албанезе је додала да свака трговина са Израелом мора бити прекинута, као и да се морају увести дипломатске и политичке санкције тој земљи.
Према њеним речима, свако ко не предузме такве мере је одговоран или потпуно равнодушан за патње милиона Палестинаца.
БОНУС ВИДЕО: ОКРШАЈ У ЦРВЕНОМ МОРУ: Хути напали танкер са нафтом
Препоручујемо
САД УПОЗОРАВАЈУ ИРАН: ''Нећемо моћи да обуздамо Израел у случају новог напада''
02. 11. 2024. у 23:10
ИДФ ТВРДИ: У јужном Либану убијен командант Хезболаха одговоран за нападе на Израел
02. 11. 2024. у 20:36
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)