ЛАВРОВ ПРВИ ПУТ У ЗЕМЉИ ЕУ ОД ПОЧЕТКА РАТА У УКРАЈИНИ! Посета планирана за децембар
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров планира да посети Малту у децембру како би учествовао на састанку Министарског савета Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС).
Фото Танјуг/АП
То ће бити прва посета Лаврова некој земљи чланици ЕУ откако је Русија напала Украјину у фебруару 2022. године, известио је данас лист "Ведомости", позивајуц́и се на портпаролку руског Министарства спољних послова Марију Захарову.
Амбасада Малте у Русији потврдила је руском листу да одлука о одржавању састанка Министарског савета ОЕБС-а на том острву "важи за све чланице, укључујуц́и и Руску Федерацију".
Очекује се да ће састанак Министарског савета ОЕБС-а бити одржан у Валети, главном граду Малте, од 5. до 6. децембра.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран запретио нападом на нуклеарни комплекс, ИРЦГ покренуо жесток напад
ШЕСТИ дан рата на Блиском истоку. Блиски исток је у пламену нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД–Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, војне базе и дипломатска упоришта.
05. 03. 2026. у 06:53 >> 07:48
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)