ЗАПАД СЕ ПИТА ХОЋЕ ЛИ БИТИ РАТА У ЕВРОПИ: Белоруски министар о обезбеђивању мира на континенту
МИНИСТАР спољних послова Белорусије Максим Риженков изјавио је да питање обезбеђивања мира у европском региону зависи од политичке воље Запада.
Фото Танјуг
-Све је у рукама колективног Запада, где је врло мало земаља попут Мађарске које доприносе постизању мира. За одржив и озбиљан мир и безбедност потребна је политичка воља. Ако земље Европе и САД престану да гледају на Русију и Кину кроз, условно речено, кроз нишан, онда ће све бити могуће, рекао је Риженков новинарима после састанка са мађарским министром спољних послова Петером Сијартом.
Према његовим речима, ако буде постојала политичка воља, биће обезбеђен мир и развијене нове гаранције безбедности и стабилности које ће све земље поштовати.
Министар је напоменуо да се сваки рат на крају заврши миром, али колико ће он бити дуг и одржив зависи од политичке воље.
-Све је у рукама оних који потпирују ову конфронтацију (у Украјини) и покушавају да извуку одређену корист од наставка сукоба, оценио је Риженков.
Како је навео, текућа година се у извесној мери показала као време пропуштених прилика за решавање сукоба у Украјини, тако да је потребно активније и кохерентније радити на постизању мира. То се тиче и ситуације у другим регионима у којима постоји конфликтни потенцијал, укључујући Блиски исток, додао је он.
-Поздрављамо мировне иницијативе Будимпеште везане за украјински сукоб. Осим Русије и Украјине... вероватно су Белорусија и Мађарска две земље које више желе мир на овој земљи него остале земље Европе и Азије које причају о сличним стварима. За обе наше земље је веома важно да се помогне у јачању стабилности и смањењу конфронтације у нашем заједничком европском региону, нагласио је Риженков.
Према његовим речима, таква политика још више зближава Белорусију и Мађарску.
-Поздрављамо све кораке мађарске стране у том правцу, закључио је министар.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
"ЗВАЛИ СУ МЕ УКРАЈИНСКИ ГЕНЕРАЛИ" Лукашенко: Тражили су да позовем Путина...
31. 10. 2024. у 13:36
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)