ПРОДУЖЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У УКРАЈИНИ: Нова одлука Врховне раде
ВРХОВНА рада Украјине подржала је данас предлоге закона о продужењу ванредног стања и опште мобилизације у земљи за још 90 дана, саопштио је народни посланик из странке "Голос" Јарослав Железњак.
Фото: Профимедиа
Он је навео да ће ванредно стање бити на снази од 10. новембра до 7. фебруара 2025. године.
- Савет Врховне Раде је подржао законе о продужењу ванредног стања и опште мобилизације на 90 дана - написао је Железњак на свом Телеграм каналу, преноси агенција Суспилне.
Он је навео да је законе за продужење ванредног стања и опште мобилизације у Украјини подржало 311, односно 304 народна посланика.
Ванредно стање у Украјини је на снази од фебруара 2022. године. Касније је Врховна рада више пута продужавала ванредно стање и мобилизацију, а већини Украјинаца између 18 и 60 година забрањено је напуштање земље.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Опозиција и Шолакови признали: Србија је најбоља у региону и већ сада може да уђе у ЕУ, али ...
Препоручујемо
ДОЗВОЛИТЕ УКРАЈИНИ УДАРЕ НА РУСКУ ТЕРИТОРИЈУ: Чланица НАТО-а упутила хитан апел
29. 10. 2024. у 11:48
"МЕСТО УКРАЈИНЕ ЈЕ У НАТО-У" Скандинавске земље подржале "План победе" Зеленског
29. 10. 2024. у 11:40
"ТО НИЈЕ ФЕР" Зеленски се пожалио: Запад ускраћује Украјини позив у НАТО
29. 10. 2024. у 11:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)