СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОЈАЧАЛА КИМОВО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ? Огласили се обавештајци Јужне Кореје - Ово је узрок

29. 10. 2024. у 10:05

СЕВЕРНА КОРЕЈА је појачала обезбеђење свог лидера Ким Џонг Уна због страха од могућег покушаја убиства, тврде јужнокорејски обавештајци.

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОЈАЧАЛА КИМОВО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ? Огласили се обавештајци Јужне Кореје - Ово је узрок

Фото: ЕПА

Јужнокорејска Национална обавештајна служба (НИС) изнела је данас ову процену током заседања скупштинског одбора, према речима јужнокорејских посланика, преноси агенција Јонхап.

НИС је посланицима саопштио да је, због могућих покушаја атентата, Северна Кореја подигла ниво безбедности у Кимовом окружењу коришћењем возила за ометање комуникација и опреме за детекцију дронова, јер се Ким ове године појавио у јавности 110 пута, што је за око 60 одсто више у односу на исти период прошле године.

НИС је саопштио и да је Пјонгјанг овог месеца престао да користи "џуче" календар, који се подудара са грегоријанским календаром у свему осим у чињеници да је за почетну годину узета 1912, година рођења оснивача државе Ким Ил Сунга.

НИС, такође, указује на напоре у циљу оснаживања позиције Ким Џонг Уна као јединог севернокорејског вође.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СУСРЕТ О КОМЕ СЕ ПРИЧА: Путин показује Ким-Џонг Уну нове објекте на космодрому "Восточни"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОШТРА РЕАКЦИЈА ИТАЛИЈАНСКОГ ЛИСТА НА ИЗЈАВУ ФОН ДЕР ЛАЈЕН О ВЕНЕЦУЕЛИ: Њој припада награда за најнедостојнију изјаву

ОШТРА РЕАКЦИЈА ИТАЛИЈАНСКОГ ЛИСТА НА ИЗЈАВУ ФОН ДЕР ЛАЈЕН О ВЕНЕЦУЕЛИ: "Њој припада награда за најнедостојнију изјаву"

ИТАЛИЈАНСКИ лист L’AntiDiplomatico, познат по критичком односу према политици ЕУ и НАТО, оштро је реаговао на изјаве председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен после америчких удара на Венецуелу.

04. 01. 2026. у 10:37

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

КРЕНУЛА МАЈЧИНИМ СТОПАМА: Ово је једина ћерка Есме Реџепове (ФОТО)